Araç Kiralama – Sıkça Sorulan Sorular

Kıbrıs’ta araç kiralamak istiyorsunuz ve kafanızda bazı sorular mı var? sizin için firmamıza sıkça sorulan sorulara verdiğimiz cevapları bu sayfamızda topladık. Lütfen kısa verdiğimiz cevapları okuyunuz yine de aklınıza takılan konular var ise bize telefon ile de ulaşabilirsiniz.
Rezervasyon Telefonu: +90 533 858 66 88

kibris-rentacar-sikca-sorulanlar

Ayaz Kıbrıs Rent a Car – Sıkça Sorulan Sorular

Evet, Aracınızı Ercan Havaalanı’nda alıp yine Ercan Havaalanı’na iade edebilirsiniz, bu hizmetimiz için ekstra ücret almıyoruz. Önceden netleştirdiğimiz rezervasyonlarınız için 7/24 Ercan Havalimanı’na ücretsiz araç teslim ve iadesi yapıyoruz.

İstediğiniz tarihlerde aracı size ayırabilmemiz için.

Minimum kiralama süremiz 3 gün‘dür, ancak daha az ( 1 veya 2 gün ) araç kiralamak isteyen müşterilerimiz için maliyetlerimizden dolayı 3 günlük kiralama ücreti alınır.

Türkiye’de ve Kıbrıs’ta tüm araç kiralama şirketleri ücret hesaplamasını günlük olarak tarihler üzerinden yapar. Yani 24 saat bir gün olarak hesaplanmaz. Örneğin: 15’inde alınıp 17’sinde iade edilecek araç için saat aralığına bakılmaksızın 15’i + 16’sı + 17’si olarak 3 günlük ücret hesaplanır.

Cep telefonlarınızı KKTC’de kullanabilmeniz için uluslararası dolaşıma (Roaming’e) açtırmanız gerekiyor, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde Turkcell (KKTCELL) ve Vodafone (Telsim) hatlarınızı dolaşıma açtırarak kullanabilirsiniz. Avea hat kullananlar roaming’e açık telefonlarını, şebeke ayarlarından Turkcell veya Vodafone’u seçerek kullanabilirler. (Yurt dışı ücret tarifesi uygulanır.)

Turkcell hattı kullanan müşterilerimiz, faturalı hattınızdan Türkiye’de bulunduğunuz sırada ROAM yazıp 2222’ye ücretsiz SMS göndererek, Hazır Kart kullanıyorsanız *111#’i ücretsiz olarak tuşlayıp arayarak hattınızı yurt dışında kullanıma açabilirsiniz. (Abonelik süreniz 4 aydan az ise hattınızı Turkcell İletişim Merkezlerimizden yurt dışında kullanıma açtırabilirsiniz).

Avea hattı kullanan müşterilerimiz, KKTC paketine kayıt için KKTC yazıp 5555 ‘e SMS göndermek yeterlidir.

Vodafon hattı kullanan müşterilerimiz, Telefonunuzu KKTC’de kullanabilmek için hattınızı yurtdışında kullanıma açtırmanız gerekmektedir. Hattınız yurtdışı kullanıma açtırmak için hemen ROAM AC yazıp 7048’e gönderebilirsiniz

Tüm binek tipi araçlarımız benzinlidir.

Hayır, bütün araçlarımız sağ direksiyonludur, KKTC’de trafiğin soldan işliyor olması nedeniyle trafikte daha güvenli seyretmeniz açısından sağ direksiyonlu araçlar güvenliğiniz için daha uygundur.

Aklınızdaki sorulara cevap bulduysanız bizi telefon ile arayabilir: +90 533 858 66 88 veya kiralık araç filomuzdan aracınızı seçebilirsiniz!

Hayır, bütün araçlarımız otomatik viteslidir, KKTC’de trafiğin soldan işliyor olması nedeniyle trafikte daha güvenli seyretmeniz açısından otomatik vitesli araçlar kolay kullanım sağlayacağından güvenliğiniz için daha uygundur.

Kısa bir süre için geçici olarak Kıbrıs Yol Haritası dağıtamıyoruz. Ancak bilginiz olması açısından; Mesai saatleri içinde şehir merkezlerinde bulunan turizm bilgi ofislerinden, Ercan Havalimanında bulunan turizm bakanlığı tanıtım ofisinden ücretsiz KKTC Yol Haritası temin edebilirsiniz. Ayrıca Google Haritalar da detaylı Kıbrıs haritası sunmaktadır. Mobil telefon veya tabletinizden kullanabileceğinizi unutmayın.

Malesef hayır, bu tür şöförlü araç hizmeti şu an için veremiyoruz. Şirketimiz bünyesinde şöför olarak çalışanımız bulunmamaktadır, ancak size taksimizi tahsis edebiliriz bilgi ve fiyat için internet sitemizi ziyaret ediniz. www.kibristransfer.com

Evet. Türkiye Cumhuriyeti ehliyeti ve yabancı ülke ehliyetleri, KKTC’ ye girişte verilen vize süresince geçerlidir. KKTC’ye turist olarak gelen herkesin kendi ülkesinden aldığı ehliyeti vize süresince geçerlidir, sadece KKTC’de çalışan, okuyan veya oturma izni olan kişilerin kendi ülke ehliyetlerini göstererek, KKTC ehliyeti’de alması zorunludur. Yani siz kısa süreli turist olarak adaya geliyorsanız ehliyetiniz geçerlidir.

[vc_message]Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde çalışma/oturma izniyle veya öğrenci olarak bulunuyorsanız!, özel veya kiralık araç kullanırken KKTC sürüş ehliyetine sahip olmanız gerektiğini aksi taktirde kaza olması durumunda aracınızdaki sigortanın geçersiz sayılacağını biliyor muydunuz?[/vc_message]

Hayır, sigorta şartları nedeniyle aracı sadece kiralayan kişi kullanabilir, ikinci sürücünün de aracı kullanabilmesi için kira sözleşmesine dahil edilmesi gerekir.

Şirket prensiplerimiz ve sigorta şartlarımız gereği aracı kiralayan kişinin en az 25 yaşında olması ve Öğrenci olmaması gereklidir.

[vc_message color=”alert-danger” message_box_color=”alert-danger” icon_type=”pixelicons” icon_pixelicons=”vc_pixel_icon vc_pixel_icon-explanation”]

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuryeti Polis Müdürlüğü Uyarısı

Kıbrıs’a tatil amaçlı gelen turistler ve kısa süreli ziyaretçiler hariç, olmak kaydıyla.  KKTC’de ziyaretçi statüsü veya KKTC’ye girişte verilen turistik vize süresi bitmiş olanlar, öğrenci durumunda bulunanlar ve çalışma izni ile çalışmakta olan kişiler, motorlu araç kullanmak için KKTC sürüş ehliyeti almak zorunluluğunda olup, KKTC’de sürüş ehliyetsiz motorlu araç kullanmaları durumunda, KKTC’den sürüş ehliyetsiz ve sigorta kapsamaksızın motorlu araç kullanma suçunu işlemiş olacaklardır.
KKTC Polis Müdürlüğü web adresi: http://www.polis.gov.ct.tr[/vc_message]

Evet, kredi kartı ile ödeme yapabilirsiniz, araç tesliminde ofisimizde veya havalimanında Mobil POS cihazımız sayesinde kredi kartınızla ödeme yapabilirsiniz.

Havalimanında firmamız personeli tarafından elinde sizin isminizle çıkış kapısında karşılanıyorsunuz, Ercan Havalimanı küçük bir limandır ve Gelen Yolcular için tek bir çıkış kapısı vardır.

Ercan Havalimanından Otelinize Transferinizi Yapalım?

Eğer araç kiralamak sizi düşündürdüyse Havalimanından Otelinize “gidiş – dönüş” transferinizi yapalım.

Araçlarımız, 2013, 2014 ve 2016 modeldir. Tüm araçlarımız yeni olarak alınır ve düzenli olarak teknik bakımları yapılır.

KKTC yasaları gereği 8 kişiden fazla yolcu taşıyabilen araçların kullanımı için özel izin gereklidir, bu nedenle şöförlü Mercedes Vito aracımız ile mesai saatleri içinde TUR organizasyonları yapıyoruz.

Sitemizdeki fiyatlar sürekli güncellenmektedir; boştaki mevcut araçlarımız, önümüzdeki günlerde dönecek araçlarımız, rezervasyonların yoğunluğu veya durgunluğu değerlendirilerek hem şirketimizi hem de müşterilerimizi memnun etmeye yönelik fiyat ayarlaması yapılmaktadır. Bu nedenle minimum seviyede tuttuğumuz kira bedelleri için lütfen ayrıca indirim istemeyiniz.

Araç tarafınıza verilirken sizin kullanımınız için içerisinde bir miktar yakıt ile verilmektedir ve buna istinaden faturası size verilerek toplam fiyata eklenir. Aracı iade ederken deposunu boş verebilirsiniz.

Herhangi bir karışıklığa sebep vermemek için rezervasyon talebiniz bize ulaştığında araçlarımızın misaitliği durumuna göre e-posta veya cep telefon numaranıza, Kıbrıs’ta da şubeleri bulunan Garanti Bankası veya İş Bankası hesap bilgilerimizi gönderiyoruz.

Toplam kiralama tutarı ve güvence bedelleri, kiralamanın başında, aracı kiralayan kişiye ait kredi kartı ile peşin tahsil edilir, kiralama esnasında kredi kartı ibrazı gereklidir. Kredi kartı sahibinin kiralama esnasında şahsen bulunması gerekmektedir. Başkasına ait kredi kartı ile kiralama yapılamaz. Müşteri tarafından ibraz edilen kredi kartından, kiralama bedeline ek olarak, kiralanacak araç grubuna göre 300 – 2250 TL arasında depozit tahsilatı ya da ön provizyon blokajı yapılacaktır. Bu sebeple kartın bu miktarlarda (kira ve depozit toplam bedeli kadar) limit müsaitliğinin olması gerekmektedir. Depozit olarak tahsil ya da bloke edilen tutar, kiralama bitiminde, varsa yukarıda belirtilen ek hizmet, güvenceler, yakıt, hasar bedelleri, trafik cezası vb. (Kira anlaşmasında yazılı, kaza ve hırsızlık durumunda yapılması gerekenler bölümünde açıklanan şartların yerine gelmediği durumlar) gibi rezervasyonda bulunmayan bedeller düşüldükten sonra, aynı karta iade edilecek, blokaj kaldırılacaktır. Depozito iadeleri banka iç iletişiminden kaynaklı olarak iade işlemi yapıldıktan 15 iş gününde hesabınıza yansımaktadır.

Aklınızdaki sorulara cevap bulduysanız bizi telefon ile arayabilir: +90 533 858 66 88 veya online talep formunu doldurarak araç kiralayabilirsiniz.