Kıbrıs Otelleri adanın en güzel yerlerine konumlanmış durumdadır. Bu otellerden bazılarını sizler için listeliyoruz.

Tüm Kıbrıs Otelleri

  • Acapulco Resort Beach Hotel
  • Merit Park Otel
  • Merit Crystal Otel
  • Merit Premium Otel
  • Merit Garden Hotel
  • Kaya Palazzo
kaya-palazzo-kıbrıs-otelleri

Kıbrıs’ta Konaklama İmkânları

Kıbrıs özellikle kuzey Avrupa ve İngiltere’den yoğun turizm talepleri alan bir adadır. Buna Türkiye’den tatil için gelen iç turizm talepleri de eklenince ada çok yoğun bir ziyaretçi akını ile karşı karşıya kalmaktadır. Turizmcilerin ekonomik durumlarına göre lüks otellerden tutun da pansiyon ve tatil köylerine varan birçok seçenek imkân dahilindedir.

Girne’de Konaklama: Girne şehri, adanın lüks otellerinin denize sıfır olarak konumlandığı önemli bir turizm şehridir. Şehirde sınırsız gece eğlenceleri ve casino turizmi, tam anlamıyla Avrupai bir tarzda şekillenmiştir. Hayatın neredeyse 24 saat durmadan devam ettiği Girne, daha çok lüks otel ve tesislerin yoğunlukta olduğu bir bölgedir. Kış aylarında biraz daha sakin olmasına rağmen Girne, sürekli hareketli bir şehir olarak Kıbrıs turizm sektörünün en önemli merkezi konumundadır.

Gazi Magosa’da Konaklama: Gazi Magosa adanın doğusunda yer alan önemli bir liman kenti ve adanın ekonomik olarak en zengin kentlerinden biridir. Akdeniz’in masmavi suları ve doğal güzellikleri ile çevrili olan kent ada turizminde en yoğun ziyaretçi alan bölgelerindendir. Genelde sahil şeridi boyunca konumlanmış oteller genelde konforlu lüks otellerden oluşmaktadır. Otellerin kendine ait plajlara sahip olması nedeniyle müşterilerine ekstra avantaj sağlar. Yazın dolu sezonlarda 150-350 TL arasında konaklama yapmak mümkündür. Daha iç kesimlerde uygun pansiyonlar ve kiralık evlerle de konaklama imkânları bulunmaktadır.

Lefkoşa’da Konaklama: Kuzey Kıbrıs Türk cumhuriyetinin başkenti olan Lefkoşa diplomatik misyonun yoğun olduğu bir şehirdir. Buna bağlı olarak otel ve konaklamada daha çok lüks otel ve tesisler öne çıkmaktadır. Gene de merkezden biraz daha uzak semtlerde uygun pansiyon veya kiralık konaklama imkânları mevcuttur. Tarihi mekânlarının fazla olması, tarihi çarşı ve ibadethanelerin yoğunluğu sebebiyle en çok ilgi gören turizm merkezlerinden biridir.